Organizátor a sponzoři

Hlavní organizátor akce

Aeroklub Frýdlant n.O.

– občanské sdružení založené na základě zákona č.83/1990 Sb. o sdružování občanů v roce 1992, navazuje na své předchůdce, kteří působili na letišti ve Frýdlantě nad Ostravicí od jeho vzniku v 50. letech. V současnosti sdružuje okolo 100 členů, ale za celou historii existence letiště a působení frýdlantského aeroklubu, vyšlo z jeho řad nesčetné množství pilotů, parašutistů a dříve rovněž i modelářů. Mnoho z nich dnes pracuje v letectví, a to jako manažeři leteckých společností, letečtí konstruktéři, řídící letového provozu, letečtí mechanici, vojenští piloti nebo piloti profesionálové velkých leteckých společností.

Partneři akce

Frýdlant nad Ostravicí

– město ležící po obou stranách historické moravsko-slezské zemské hranice v podhůří Moravskoslezských Beskyd. Má necelých 10 tisíc obyvatel. Obec se nachází v údolí řeky Ostravice při úpatí nejvyšší hory Beskyd – Lysé hory v průměrné nadmořské výšce 360 metrů. Díky své poloze bývá nazýván vstupní bránou do Moravskoslezských Beskyd.

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj (od ledna 2000 do května 2001 Ostravský kraj) je jedním ze 14 vyšších územních samosprávných celků v Česku. Celé jeho území leží v Severomoravském kraji. Z větší části leží v Českém Slezsku, zbývající část zabírá sever Moravy. Na jihu sousedí se Zlínským krajem, na západě s Olomouckým krajem, na severu s polskými vojvodstvími Opolským a Slezským, na jihovýchodě s Žilinským krajem na Slovensku. Na území kraje se nacházejí čtyři euroregiony – Beskydy, Praděd, Silesia a Těšínské Slezsko.

Sponzoři

Kaiman

Strojírenství, technologie, obchod.

Elmontex Air

Letecká škola Elmontex Air. Vyhlídkové lety z Ostravy u Elmontex Air. Zkuste si řízení letadla u Elmontex Air! Jsme letecká společnost a škola (ATO-027) pro výcvik pilotů od ULL až do úrovně MEP IR. Provádíme vysoce specializované letecké práce především pro veterinární účely v celoevropském měřítku, provozujeme soukromou leteckou dopravu osob a zboží po Evropě, pořádáme okružní lety především z Ostravy-Mošnova, provádíme technické lety, foto lety a výsadky.

Radegast

V Nošovicích vaří sládci pivo Radegastu už více než 40 let. Za tu dobu se toho hodně změnilo a pivovar prošel několika etapami modernizace. Nezměnila se ale receptura ani postup vaření piva Radegast, a tak zůstává stejná i jeho chuť, výrazná hořkost a správný říz.

Mars

Výrobce padáků a padákové techniky, balistických vest, zbraňových pouzder, opasků a dalších výrobků technické konfekce.

M2

Zabezpečovací přístroj m2 zajišťuje automatické přeseknutí zavíracího očka záložního padáku v případech, kdy je ohrožena bezpečnost parašutisty. Přístroj je zkonstruován na základě nejnovějších poznatků a požadavků parašutismu. Profesionální konstruktéři, kteří přístroj vyvíjeli, jsou zároveň aktivními a zkušenými parašutisty.

Rádio Helax

Banda mladých lidí tělem i duchem posílající do éteru Moravskoslezského kraje nezbedné kecy a vynikající muziku.